آموزش عکاسی مشهد

آموزش عکاسی مشهد

امروزه نیاز از به شناخت بهترین آموزشگاه عکاسی یکی از مهم‌ترین موضوعات برای افرادی است که علاقه و تمایل زیادی به یادگیری عکاسی  دارند. اگر ساکن مشهد هستید پیدا کردن بهترین آموزشگاه عکاسی مشهد یکی از دغدغه‌های مهم شما خواهد بود زیرا مجموعه‌ها و موسسات زیادی وجود دارند که ادعای بهترین آموزش در حوزه عکاسی را دارند این در حالی است که خروجی‌های این آموزشگاه‌ها خلاف آن را ثابت می‌کند. در ادامه مباحث مختلفی را در مورد آموزش عکاسی مشهد با شما در میان می‌گذاریم.

نیاز به آموزش عکاسی مشهد

با گسترش سوشال مدیا و شبکه‌های اجتماعی هر روزه میزان محتوای تصویری تولید شده در قالب عکس و فیلم رو به افزایش است. این روزها همه افراد تمایل دارند که بتوانند محتوای تصویری بهتر با کیفیت‌تر و تاثیرگذار‌تری را تولید کنند زیرا هر فردی قادر است تا یک محتوای معمولی و ساده را تولید کند. دقیقاً همین جاست که نیاز به آموزش عکاسی و فیلمبرداری خودش را به بهترین شکل نشان می‌دهد.

اگر شما ساکن مشهد باشید احتمالاً با لیست بلند بالایی از آموزشگاه‌های عکاسی روبرو خواهید شد که نمی‌دانید باید به کدام یک از آن‌ها اعتماد کنید. ما ادعا داریم که مجموعه هدا استودیو یکی از بهترین آموزشگاه‌های عکاسی مشهد است که برای آموزش عکاسی مشهد صاحب نام و شهرت است. برای اثبات این ادعا می‌توانید به سابقه و خروجی دانش آموختگان این موسسه نگاهی بیندازید.

تدریس عکاسی در مجموعه ما با استفاده از اصول اصلی و کلاسیک همراه با جدیدترین تکنیک‌ها و متدهای روز دنیا با استفاده از مجربترین اساتید عکاسی انجام می‌شود. اگر در مورد شرکت در کلاس‌های عکاسی مجموعه ما دچار شک و تردید هستید کافی است تا از مشاوره رایگان مجموعه ما استفاده کرده تا تمامی سوالات شما را در این حوزه پاسخ بدهیم.

برای انتخاب یک کلاس عکاسی باید به موضوعاتی را در نظر بگیرید که در ادامه آن‌ها را برای شما لیست می‌کنیم.

 • سطح آموزشی موسسه
 • نوع عکاسی
 • برنامه و زمان‌بندی
 • بودجه مورد نیاز
 • سابقه و اعتبار مجموعه

به این موضوع توجه کنید مثلاً اگر شما به عکاسی صنعتی علاقه دارید بهتر است که دقیقاً در همین حوزه فعالیت کنید و لزومی نیست که تمامی اصول مربوط به عکاسی هنری را نیز بدانید. البته واضح است که بعضی از اصول اولیه در تمامی شاخه‌ها مشترک است. از طرفی باید مطمئن شوید که سطح آموزش موسسه مورد نظر با سطح مهارت و دانش شما در حوزه عکاسی منطبق باشد. اگر شما فردی هستید که در حوزه عکاسی دارای مهارت و تجربه هستید نیازی نیست که در دوره مبتدی عکاسی شرکت کنید و بهتر است که از دوره‌های میانی و پیشرفته شرکت کنید. هدا استودیو در آموزش عکاسی مشهد دقیقا شما را متناسب با سطحی که هستید آموزش می‌دهد.

بودجه و شهریه دوره مورد نظر باید متناسب با بودجه شما باشد متاسفانه بسیاری از موسسات که دارای نام و شهرت زیادی در این حوزه هستند از این موضوع سوء استفاده کرده و شهریه‌های بسیار بالا و نجومی را از دانشجویان درخواست می‌کنند این در حالی است که تمامی هزینه‌ها و بودجه تعیین شده دوره عکاسی در مجموعه هدا استودیو کاملاً منصفانه و معقول است.

نیاز به آموزش عکاسی

نیاز به آموزش عکاسی

آموزش خصوصی عکاسی در مشهد

واضح است که آموزش خصوصی عکاسی در مشهد می‌تواند عمق یادگیری فرد متقاضی را تا حد زیادی افزایش بدهد. در آموزش خصوصی استاد مورد نظر صد درصد تمرکز را روی دانشجو گذاشته و تلاش می‌کند تمامی اصول و تکنیک‌های مربوط به آموزش عکاسی را به صورت اختصاصی به او آموزش بدهد و بدون تسلط دانشجو به هر مبحث وارد مبحث جدیدی نخواهد شد.

مشخص است که میزان یادگیری در این روش بسیار بیشتر از کلاس‌های عمومی است. اگر قصد دارید که کاملاً به اصول تکنیک‌های عکاسی مسلط شوید و و در واقع یک عکاس شوید بهتر است که از کلاس‌های خصوصی عکاسی این مهارت را بیاموزید. از طرفی مدت زمان یادگیری در این دوره بسیار سریعتر از دوره‌های عمومی است. درست است که هزینه کلاس‌های خصوصی بیشتر از کلاس‌های عمومی عکاسی است اما اگر با با دید بازتری به این موضوع نگاه کنید متوجه می‌شوید که این هزینه بیشتر کاملاً مقرون به صرفه است و بیشتر شبیه سرمایه‌گذاری است تا هزینه. آموزش عکاسی مشهد در مجموعه هدا استودیو کاملا منصفانه و معقول است.

آموزش خرید دوربین عکاسی

اگر شما به رشته عکاسی علاقمند باشید حتماً می‌دانید که در اولین فرصت باید یک دوربین عکاسی خریداری کنید. شاید شما هم دیده باشید که بسیاری از عکاسان بعضی از دوربین‌ها و حتی سایر لوازم جانبی را کرایه می‌کنند اما این موضوع را بدانید که هیچ عکاسی بدون دوربین عکاسی نمی‌تواند در این رشته حرفه‌ای شود.

اگر در مورد خرید دوربین عکاسی جستجو کرده باشید احتمالاً با لیست بلند بالایی از دوربین‌های عکاسی در برندها و با امکانات مختلف روبرو شده‌اید که نمی‌دانید کدام یک از این دوربین‌ها برای شما مناسب است.

از طرفی قیمت دوربین عکاسی نسبتا عدد بالایی است به همین دلیل نمی‌توان در مورد خرید دوربین عکاسی ریسک کرد زیرا امکان خرید دوباره آن به راحتی نیست. برای خرید دوربین عکاسی باید به نکات مختلفی توجه کنید. اول اینکه قصد شما از خرید دوربین چیست؟ اگر قصد شما صرفاً در جهت سرگرمی و لذت بردن از عکاسی است نیازی نیست که هزینه زیادی برای دوربین عکاسی انجام بدهید. اگر تلفن همراه شما دوربین خوبی داشته باشد، دیگر شما نیازی به خرید دوربین عکاسی حرفه‌ای نخواهید داشت. اما اگر قصد دارید به صورت کاملاً حرفه‌ای وارد حوزه عکاسی بشوید حداقل به یک دوربین حرفه‌ای نیاز پیدا خواهید کرد.

البته نوع حرفه‌ای که انتخاب می‌کنید نیز بسیار مهم است مثلاً اگر شما فردی هستید که به عکاسی طبیعت و سفر علاقه بسیار زیادی دارید بهتر است دوربین عکاسی خریداری کنید که وزن زیادی نداشته باشد و قابلیت حمل و نقل آن آسان باشد در غیر این صورت نمی‌توانید به صورت طولانی مدت از آن در سفر استفاده کنید. این در حالی است که همین دوربین را در عکاسی‌های استادیوم به راحتی می‌توانید استفاده کنید.

به این نکته مهم توجه کنید که در زمان خرید دوربین عکاسی باید به حدود ۳ تا ۴ سال آینده خود توجه کنید زیرا احتمالاً باید از دوربینی که قصد خرید آن را دارید تا ۳ یا ۴ سال استفاده کنید. به همین دلیل هدف شما از خرید و استفاده دوربین عکاسی اهمیت بسیار زیادی دارد.

در ادامه به صورت مختصر و کوتاه در مورد انواع دوربین‌های عکاسی با شما صحبت خواهیم کرد.

آموزش خرید دوربین عکاسی

آموزش خرید دوربین عکاسی

 انواع دوربین عکاسی دوربین

درست است که دوربین‌های زیادی در دنیای عکاسی وجود دارد. اما این دوربین‌ها را می‌توان در دسته‌های محدودی تقسیم‌بندی کرد. این دسته‌ها به شرح زیر است:

 

 • دوربین DSLR
 • دوربین بدون آینه
 • دوربین میکرو ۴ سوم
 • دوربین کامپکت )دوربین نقطه‌ای(
 • دوربین بریج
 • دوربین اکشن

مشاوره خرید دوربین عکاسی

متاسفانه اطلاعات غلط زیادی در مورد انواع دوربین‌های عکاسی و خرید دوربین عکاسی در فضای مجازی و اینترنت وجود دارد که گاهی افراد را به اشتباه می‌اندازد. همچنین بعضی از فروشندگان دوربین‌های عکاسی فقط برای فروش محصول خود بازاریابی می‌کنند و دیگر دوربین‌های عکاسی را فاقد کیفیت می‌دانند. پس به این راحتی نمی‌توان در مورد خرید دوربین عکاسی تصمیم گرفت.

پیشنهاد ما به شما این است که حداقل از یک فرد متخصص و با تجربه که با هدف فروش دوربین عکاسی به شما قصد مشاوره دادن به شما را نداشته باشد مشورت کنید. اگر در دوره آموزش عکاسی مشهد هدا استودیو  شرکت کنید مدرسین کلاس‌ها بدون هیچ قصد و غرض و سود و منفعتی بهترین دوربین عکاسی را دقیقاً متناسب با نیاز و حرفه شما به شما معرفی خواهند کرد. اما به صورت خلاصه در ادامه مشخصات مهم دوربین‌های عکاسی را با هم بررسی خواهیم کرد.

مشخصات دوربین عکاسی

برای خرید هر دوربین عکاسی باید مشخصات و موارد مختلفی از آن را بررسی کرد. البته که این مشخصات در دوره آموزش عکاسی مشهد مجموعه هدا استودیو برای شما به تفضیل شرح داده خواهد شد. اما مهمترین موضوعاتی که قبل از خرید هر دوربین عکاسی باید بررسی کنید به شرح زیر است:

 • رزولوشن و مگاپیکسل

اولین ویژگی مهم که برای هر دوربین عکاسی باید بررسی شود رزولوشن و مگاپیکسل آن است. این موضوع به قدری اهمیت دارد که بعضی از افراد تنها با بررسی همین ویژگی اقدام به خرید دوربین عکاسی می‌کنند. البته که ویژگی‌های دیگری نیز در کیفیت تصویر در دوربین‌های عکاسی تاثیرگذار هستند. به زبان ساده رزولوشن تصویر یعنی تعداد کل پیکسل‌هایی که دوربین توانایی ضبط و نشان دادن آن را دارد. هر چقدر عدد رزولوشن بالاتر باشد وضوح تصویر و جزئیاتی که نمایش داده می‌شود بیشتر است. واضح است که موضوعات دیگری مثل اندازه سنسور، نورردهی، پردازش تصویر و … نیز در میزان کیفیت عکس تاثیرگذار است.

 • دیافراگم

دیافراگم ویژگی مهم بعدی است که در مورد دوربین‌های عکاسی باید به آن توجه کرد. به زبان ساده دیافراگم قسمتی اساسی از عدسی است که مقدار نوری که وارد دوربین می‌شود را کنترل می‌کند.در دیافراگم باز بیشترین مقدار نور به دوربین وارد می‌شود. وقتی که دیافراگم بسته باشد دهانه کوچکتر می‌شود و مقدار نور کاهش پیدا می‌کند. از طرفی با استفاده از م می‌توان میزان فوکوس تصویر را نیز تنظیم کرد. همچنین عمق عکس را می‌توان با این ویژگی تغییر داد.

 • فاصله کانونی

فاصله کانونی از دیگر ویژگی‌های مهم برای خرید یک دوربین عکاسی است که باید به آن توجه کنید. به زبان ساده فاصله کانونی میزان نزدیکی سوژه به لنز دوربین را تعیین می‌کند. در واقع این ویژگی به اندازه فاصله بین نقطه فوکوس و سنسور دوربین اشاره دارد. با استفاده از لنزهایی که فاصله کانونی مختلفی دارند می‌توان عکس‌هایی با فوکوس و عمق متفاوت ثبت کرد. لنزهایی که فاصله کانونی بزرگتری دارند معمولاً برای عکاسی از فاصله دور مفید هستند. در حالی که لنزهایی که فاصله کانونی کوچکی دارند معمولاً برای عکس‌هایی در محیط‌های کوچک و محیط‌های بسته توصیه می‌شوند.

 • نوع و اندازه سنسور

در دوربین عکاسی هر سنسوری اندازه دقیقی دارد. اندازه سنسور ارتباط مستقیمی با کیفیت تصویر و عمق میدان عکس دارد. از طرفی اندازه سنسور می‌تواند بر نورردهی دوربین نیز تاثیرگذار باشد. در واقع سنسورهای بزرگتر می‌توانند نور بیشتری را جذب کنند.

 • سرعت شاتر
 • رتبه‌بندی ISO
 • نرخ شات

نکات جانبی برای خرید دوربین عکاسی

بعد از بررسی نکات مهم در مورد خرید دوربین عکاسی باید به بعضی از دیگر ویژگی‌های دوربین نیز توجه کنید از جمله این نکات می‌توان به ارگونومی مناسب، اندازه مناسب، در دسترس بودن لنزهای دوربین، جدیدترین مدل دوربین و … توجه کنید. در دوره آموزش عکاسی مشهد هدا استودیو هر آن چیزی که مربوط به عکاسی و دوربین باشد به شما آموزش داده می‌شود.

کلاس حضوری عکاسی

کلاس حضوری عکاسی و آموزش عکاسی مشهد از آن موضوعاتی است که در ادامه به آن می‌پردازیم. دوره‌های آنلاین زیادی در حوزه عکاسی وجود دارد. اما در هر زمینه‌ای به خصوص عکاسی کلاس‌های حضوری می‌توانند اثربخشی بیشتری داشته باشند. در کلاس‌های حضوری شما ملزم به شرکت در کلاس و انجام تمارین آن هستید. از طرفی در ارتباط مستقیم با استاد و دیگران می‌توانید ایرادات خود را پیدا کرده و در اولین فرصت آن‌ها را حل کنید. همچنین قرار گرفتن در جو و فضای عکاسی می‌تواند انگیزه و اشتیاق شما را برای یادگیری عکاسی چند برابر کند.

کلاس حضوری عکاسی

کلاس حضوری عکاسی

کلام آخر

در نهایت امیدواریم که اگر به دنبال آموزش عکاسی مشهد هستید این مطلب توانسته باشد به شما کمک کند. این نکته را به یاد داشته باشید که هیچ وقت هزینه آموزش را یک هزینه اضافی در نظر نگیرید بلکه به چشم سرمایه‌گذاری به آن نگاه کنید. البته دوره‌ها و آموزش‌های دیگری نیز در مجموعه ما وجود دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به دوره عکاسی و فیلمبرداری با موبایل نیز اشاره کرد. همین حالا می‌توانید از مشاوره رایگان مجموعه هدا استودیو در حوزه آموزش عکاسی مشهد استفاده کنید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
پادکست راه پله با موضوع ویدیو وایرال

دورهمی پادکست راه پله با موضوع ساخت ویدیو وایرال

آنچه در این مطلب میخوانید نخستین دورهمی پادکست راه پله به همت هدا استودیو برگزار شد. در این نشست که…

بیشتر بخوانید
طراحی سایت مشهد

طراحی سایت مشهد | ۵ نکته مهم!

آنچه در این مطلب میخوانید طراحی سایت مشهد (وردپرس)کلاس وردپرس مشهدطراحی سایت وردپرسینکات مهم در طراحی سایتآموزش حضوری طراحی سایت…

بیشتر بخوانید
مشاوره خرید رینگ لایت

مشاوره خرید رینگ لایت

آنچه در این مطلب میخوانید رینگ لایت چیست؟ رینگ لایت گوشی رینگ لایت رومیزی رینگ لایت پایه‌دارآموزش خرید رینگ لایتراهنمای خرید رینگ لایتانتخاب…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.